національний музей
тараса шевченка

укр рус eng

Білорусь

Брест

Погруддя Тараса Шевченка встановлено на бульварі, що носить ім’я великого українського поета. Урочисте відкриття відбулося 24 серпня 2002 року.

Автори пам’ятника – український скульптор Володимир Головко та брестський архітектор Ростислав Шилай.

Ініціатива встановлення належить Українській громаді Берестейщини.

 


 

Гомель

Пам'ятник Тарасові Шевченку було урочисто відкрито в рік 190-ї річниці від народження великого українця — 25 травня 2004 року. Скульптуру Кобзаря гомельській міській владі передала українська сторона. А впорядкування скверу імені Шевченка гомельчани здійснили власними силами.

Погруддя виготовлене з бронзи, постамент – з граніту.

 


 

Мінськ

Пам'ятник Тарасу Шевченкові в білоруській столиці (і перший за часом встановлення в цій країні) розташований у Степановському саду, поруч з новобудовою Посольства України в Республіці Білорусь.

Автори пам'ятника Тараса Шевченка в повний зріст — скульптор М. Яковенко та народний художник Республіки Білорусь М. Савицький.

Пам'ятник встановлено 2001 року, а урочисте відкриття відбулося через рік 22 квітня 2002 року.

 


Могильов

Пам'ятник Тарасові Шевченку в Могильові було відкрито 18 серпня 2005 року.

Автори проекту — український скульптор Віктор Сухенко та білоруський архітектор Ірина Буреніна.

Погруддя Шевченку було встановлено у Могильові за ініціативи місцевих українських громад при організаційній підтримці Посольства України та за активної участі торгово-економічної місії при українському дипломатичному представництві. З приводу відкриття відбулась урочиста церемонія.

 


 

Слуцьк (Мінська область)

Пам'ятник Шевченкові у Слуцьку є подарунком Броварів — міста-побратима Слуцька. Відкрито 1996 року. Автор – український скульптор Анатолій Кущ. Міський парк культури і відпочинку. Бронза, граніт.