національний музей
тараса шевченка

укр рус eng

Виставка учасників акції

Відкриттям виставки кращих надісланих на конкурс «Мій Шевченко» в Національному Музеї Тараса Шевченка та нагородженням фіналістів і призерів (19 вересня 2013 року) відкрився другий етап акції на підтримку обдарованої молоді проведеної Музеєм спільно з Малою академією наук, видавництвом «LAURUS» та Президентським фондом Леоніда Кучми «Україна», напередодні 200-річчя з дня народження Великого українського поета і мислителя Тараса Шевченка.

На виставці представлено понад 100 робіт талановитих дітей зі всієї України. А близько 30 лауреатів, запрошених до столиці, почали роботу над книгами «Кобзар» ручної роботи. За допомогою фахівців видавництва «LAURUS» планується оформити ці книги. Адже у їх створенні беруть участь кращі художники і каліграфи, які перемогли в акції. Саме тому, всі талановиті діти, які зібралися в Києві за підтримки Малої Академії наук, отримали можливість взяти участь у цій роботі. «Ми хочемо показати всім рівень робіт, їх якість і, можливо, для когось ця виставка стане своєрідною «путівкою в життя», у когось з'явиться стимул для творчого розвитку», - каже генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус. «Ми б хотіли щоб все, що було зроблено дітьми в рамках акції продовжило жити власним життям, тим більше, в рік 200-річного ювілею Тараса Шевченка, щоб через ці роботи люди відкривали для себе Тараса Шевченка, його поезію і творчість», - зазначив він. Тому кращі дитячі роботи планується не тільки експонувати в Українському центрі в Москві або в Центрах дитячої творчості Варшави та Вільнюса, про що зараз ведуться активні переговори, але використовувати для створення відеороликів соціальної реклами на шевченківську тематику, в яких кращі читці з різних регіонів країни, також відібрані у ході конкурсу, прочитають поезію Тараса Шевченка.

«Ця робота є дуже важливою для Малої академії наук, яка постійно підтримує та працює з обдарованими дітьми, - зазначив президент Малої академії наук Станіслав Довгий. – Я сподіваюся, що кожен з цих дітей буде жити із Шевченком у серці і буде постійно відкривати для себе Великого Українського поета». За його словами, МАН спільно з музеєм працюють над проектом електронного порталу, присвяченого Тарасу Шевченку, і ця робота дозволить зробити його спадщину доступною для всіх у мережі Інтернет.

До того ж, за підтримки Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна» троє кращих учасників Акції отримають унікальну можливість відвідати Москву із виставкою власних робіт і провести майстер-клас в Українському центрі російської столиці. Адже, як зазначила заступник директора Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна» Тетяна Мельник, Фонд постійно підтримує талановитих дітей. «Саме тому, коли Дмитро Стус запропонував нам долучитись до організації акції, ми вирішили, що в переддень 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка було б добре організувати виставку цих робіт в Москві, а пізніше продовжити її в приміщенні фонду».

За словами генерального директора Національного музею Тараса Шевченка Дмитра Стуса: «Ця мистецька акція запланована як щорічна. І сподіваємось, що вона допоможе комусь із дітей знайти себе в майбутньому житті, реалізувати свої творчі мрії та отримати справедливе визнання».