національний музей
тараса шевченка

укр рус eng

Александринський театр

Назва:

Александринський театр (Російський державний академічний театр драми ім. А.С. Пушкіна)

Місцезнаходження:

Санкт-Петербург, Росія

Коротка довідка

Александринський театр – Санкт-Петербурзький театр, найстаріший драматичний театр Росії. Був заснований за Сенатським Указом, підписаним дочкою Петра Великого імператрицею Єлизаветою 30 серпня 1756 року в день Святого Олександра Невського. Саме цей театр є прабатьком всіх Російських театрів, а дата його заснування – Днем народження Російського професійного театру. Установа театру послужило початком державної політики Російської держави в галузі театрального мистецтва.

На місці сучасної будівлі в 1801 році був побудований дерев’яний театр для італійської трупи Казассі. Через деякий час ця трупа була розпущена, а будівлю було викуплено в казну і її стали називати Малим театром.

31 серпня (12 вересня) 1832 року, який через 76 років після організації трупи, придворний російський театр отримав будівлю, створену за проектом архітектора Карла Россі, звернену головним фасадом до Невському проспекту. Вона є однією з видатних архітектурних пам’яток Петербурга, виконаних в стилі ампір.

У 1832 році театр отримав назву «Александринський» в честь дружини імператора Миколи І Олександри Федорівни.

На 1841 рік театр міг вмістити в себе до 1700 чоловік.

Протягом усього XIX століття театр був флагманом театрального життя столиці, у цих стінах народжувалась історія російської театральної культури.

На початку століття весь російський театр орієнтувався на європейські зразки, поступово напрацьовує свою, оригінальну школу.

Протягом дореволюційній історії був предметом особливої уваги імператорів і дирекції імператорських театрів, особливо за Миколи I.

З 1920 року став іменуватися «Державний театр драми» (або «Ак-драма» від «академічний»), потім йому було присвоєно ім’я А.С. Пушкіна.

У 1990-их назва «Александринський» знову стала офіційною.

Протягом сезону 2005/2006 років було здійснено генеральну реконструкцію Александринського театру, в результаті якої відтворено історичний вигляд інтерєрів будівлі. У той же час театр став одним з найдосконаліших в інженерному плані сучасних сценічних майданчиків. Урочисте відкриття реконструйованого Александринського театру відбулося 30 серпня 2006 року в дні святкування 250-річчя найстарішого державного драматичного театру Росії.