національний музей
тараса шевченка

укр рус eng

Воробйов Максим Никифорович

Прізвище, ім'я, по-батькові

Воробйов Максим Никифорович

Роки життя (за новим стилем)

17 серпня 1787 – 10 вересня 1855

Діяльність

Російський живописець, працював у жанрі пейзажу, педагог

Коротка біографія

Народився 17 серпня 1787 року в Пскові, Росія. В 10-ти літньому віці вступив вихованцем в Академію мистецтв і показав значні успіхи у малюванні, перспективі, архітектурі і пейзажному живописі. У 1798 – 1809 роках – вихованець Академії; з 1814 року – академік; з 1823 року – професор; з 1843 року – заслужений професор. В Академії викладав з 1815 року перспективу, очолював клас пейзажного живопису. 

Російський живописець займає значне місце в історії російського живопису як художник і як наставник цілого покоління російських пейзажистів. Серед його робіт: «Преддверие храма Воскресения в Иерусалиме», «Нева со стороны Троицкого моста при лунном освещении», «Внутренность придела Голгофы в храме Воскресения», «Восход солнца над Невой», «Мёртвое море», «Вечер у Абу-Гоша арабского шейха», «Вид Смирны» та інші. 

Місця де перебував, працював, зв'язок з Україною

Петербург, Палестина, Єрусалим, Рим, Палермо.

Зв’язок з Т. Г. Шевченком

Серед учнів Воробйова – друзі і знайомі Шевченка: Михайло Лебедєв, Василь Штернберг, Іван Айвазовський. У 1841 році Шевченко відвідав клас лінійної перспективи Воробйова, згодом у повісті «Художник» дав високу оцінку курсу.