національний музей
тараса шевченка

укр рус eng

I Волонтерська програма «Sheva's Volunteer 2012»

Під час проведення фінальної частини європейської першості з футболу 2012 року (8 червня – 1 липня) Київ прийме величезну кількість туристів з Європи та світу. Для покращення обслуговування іноземних гостей Національний музей Тараса Шевченка організував залучення волонтерів. Учасники першої волонтерської програми «ShevaVolunteer2012» – це студенти Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка: історики, культурологи, філологи. Вони працюють за різними напрямками:

-  прийом відвідувачів та допомога в адмініструванні;

-  проведення екскурсій іноземними мовами (англійською, німецькою, французькою);

-  переклади інформаційних матеріалів тощо.

Учасники програми не мають досвіду волонтерства. Тому для них важливою була підготовка: не лише засвоєння інформаційного матеріалу щодо життя і творчості Т.Г.Шевченка, а й знання основ психології, комунікації. Вони ретельно вивчали особливості кожної нації, щоб без проблем знайти спільну мову з будь-яким уболівальником.

Марія, волонтер:

«Цікаво, що французи дуже чутливі до помилок у французькій мові. Вони швидше галантні, ніж ввічливі. Шведи – досить обережні, їх вважають неконтактними і трохи замкнутими. Німці – пунктуальні, англійці – консервативні… До кожного треба знайти підхід…»

Мирон, волонтер:

«Така робота – це нові знайомства, практичні навички володіння англійською мовою, в університеті ми її вивчаємо, але саме розмовної практики дуже мало…»

Колектив волонтерів музею Тараса Шевченка дуже дружній і веселий. Сподіваємось, що й по завершенні програми співпраця продовжиться.

А зараз бажаємо нашим волонтерам отримати максимально користі і позитивного драйву від проекту, знайти нових друзів, отримати новий досвід!