національний музей
тараса шевченка

укр рус eng

Ермітаж

Назва

Ермітаж (Державний Ермітаж в Санкт-Петербурзі) – найбільший в Росії й один з найбільших у світі художніх і культурно-історичних музеїв, федеральна державна бюджетна установа культури.

Місцезнаходження

Санкт-Петербург, Росія

Коротка довідка

Традиційно датою заснування музею вважають 1764 рік, коли Катерині ІІ були передані з Берліна 317 цінних картин загальною вартістю в 180 тисяч талерів з приватної колекції живопису Йоханна Ернста Гоцковского (Johann Ernst Gotzkowsky, 1710-1775) в погашення контрибуції після Семирічної війни (1756-1763).

Основні експозиції Державного Ермітажу займають 365 залів у Головному музейному комплексі, розташованому в історичному центрі Санкт-Петербурга. Він складається з шести будівель XVIII-XIX століття, найзначніша з яких – Зимовий палац – колишня імператорська резиденція. У Зимовому палаці, Малому Ермітажі, Старому Ермітажі й Новому Ермітажі представлені колекції пам’яток культури і мистецтва античного світу, Західної Європи, Росії, країн Сходу, археологічні та нумізматичні зібрання. У Головний музейний комплекс входять також Ермітажний театр і Запасний будинок.

Зв’язок з Т. Г. Шевченком

Ваажаєть, що Тарас Шевченко відвідував Ермітаж ще в перші роки свого перебування в Петербурзі.

У статті Олександра Благовєщенського «Шевченко в Петербурге (1858-1861)» зазначено, що  3 травня 1858 року Шевченко в Ермітажі зустрівся та позйомився з відомим російським гравером, професором Федором Івановичем Іорданом: «Більш ніж три години ходили вони по ермітажним залам, довго зупинялись перед різними відомими картинами та естампами».

Як доїхати, де зупинитись

Російська Федерація, 190000, Санкт-Петербург, Палацова набережна, б. 34, ст. метро «Невський проспект».