національний музей
тараса шевченка

укр рус eng

Малоросійська губернія

Назва

Малоросійська губернія

Місцезнаходження

сучасні Чернігівська, Полтавська, Сумська та частини інших областей

Довідка

Малоросійська губернія – адміністративно-територіальна одиниця, створена 1796 року урядом імператора Павла І з центром у місті Чернігів. До складу губернії увійшли землі Новгород-Сіверського, Чернігівського намісництв, а також Київського (без міста Києва з округою), території колишніх Полтавського та Миргородського полку та місто Кременчук. Губернія була розділена на 20 повітів.

Восени 1781 року Малоросійська губернія була ліквідована і розділена на Новгород-Сіверське, Чернігівське та Київське намісництва.

1802 року замість Малоросійської утворено Чернігівську та Полтавську губернії. Того ж року їх було об’єднано у Малоросійське генерал-губернаторство з осередком у Полтаві.

Зв’язок з Т. Г. Шевченком

У 1845 – 1847 роках Шевченко був співробітником Тимчасової комісії для розгляду давніх актів у Києві. Під час поїздки Київщиною та Полтавщиною він змальовував архітектурні та археологічні пам’ятки, збирав фольклорні та етнографічні матеріали.

Здійснюючи поїздки за дорученням Археографічної комісії, Шевченко не обмежувався виконанням її завдань, а також писав поезію, яка згодом увійшла до рукописної збірки «Три літа».