національний музей
тараса шевченка

укр рус eng

Переяслав

Назва

місто Переяслав-Хмельницький (до 1942 року – Переяслав)

Місцезнаходження

місто обласного значення, Київська область, Україна.

Довідка

Уперше Переяслав згадується 907 року в договорі князя Олега з Візантією. За часів Київської Русі в Переяславі містилася резиденція руських митрополитів, до того часу, як збудували Софію Київську. Влітку 1648 року місто стало центром Переяславського полку, який був одним з найбільших в Україні. З початку ХІХ століття Переяслав став повітовим містом Полтавської губернії.

Зв’язок з Т. Г. Шевченком

Восени 1845 року в Переяславі і у В’юнищах Тарас Шевченко пише найкращі свої твори: «Наймичка», «Кавказ», «І мертвим, і живим…», «Холодний яр», «Давидові псалми», «Маленькій Мар’яні», «Минають дні, минають ночі», «Три літа».

Виконуючи завдання Київської Археографічної комісії, Шевченко у 1845 році замалював архітектурні пам’ятки Переяслава. Збереглися його малюнки: «Вознесенський монастир», «Михайлівська церква», «Покровський собор», «Андруші» (два малюнки під цією назвою), «У В’юнищі», «Кам’яний хрест св. Бориса».

Як доїхати, де зупинитись

З Києва до Переяслава-Хмельницького регулярно курсують маршрутки (від станції метро «Харківська»). Час у дорозі – 1 год.