національний музей
тараса шевченка

укр рус eng

Прохорівка

Назва

село Прохорівка

Місцезнаходження

Канівський район, Черкаська область, Україна

Довідка

Вперше село згадується в ілюстрації Київського воєводства 1622 року як містечко в складі Канівського староства. Прохорівка була козацьким поселенням, в 1648 році увійшла до складу Бубнівської сотні. У 1709 – 1781 роках у селі знаходилося Бубнівське сотенне управління.

1929 року створено першу сільгоспартіль «Новий шлях», яку в 1952 році було об’єднано із колгоспом імені Чапаєва у колгосп імені Шевченка.

В 1959 році місцевий колгосп та сусідній «Комуніст» об'єднались в єдине господарство імені Шевченка, яке пізніше перейменоване в «Росія».

Із 1965 року Прохорівка у складі Канівського району.

Зв’язок з Т. Г. Шевченком

Поблизу села існував хутір Михайлова Гора, де з 1845 року проживав український вчений-природознавець Михайло Максимович.

Зберігся колишній будинок Максимовича, в якому гостював Шевченко (тепер тут будинок відпочинку, в одній із кімнат — музей Тараса Шевченка). На старезному Шевченковому дубі, під яким любив відпочивати поет, встановлено меморіальну дошку.

У червні 1859 року Шевченко більше як тиждень гостював у Михайла Максимовича на хуторі Михайловій Горі. Тоді ж він ходив у Прохорівку, малював, розмовляв з селянами. Коли в липні він знову вирушив на Михайлову Гору, біля саду Максимовичів поблизу Прохорівки його заарештували.