національний музей
тараса шевченка

укр рус eng

Санкт-Петербург

Назва

місто Петербург (тепер Санкт-Петербург) 

Місцезнаходження

Місто в Російській Федерації, адміністративний центр Північно-Західного федерального округа Ленінградської області. Санкт-Петербург найважливіший після Москви культурний, науковий, економічний, промисловий центр, великий транспортний вузол на північному заході Російської Федерації. 

Довідка

Санкт-Петербург заснований Петром І 1703 року. Назву місто отримало на честь небесного покровителя царя святого Петра. Перша  будівля Петропавлівська фортеця на Заячому острові зведена як охоронна споруда під час Північної війни.

У 1712-1918 роках Петербург столиця Російської Імперії (за винятком часу правління Петра II, коли статус столиці ненадовго повернувся до Москви) і резиденція Російських імператорів.

Місто тричі (з різних політичних причин) міняло назву: з 1703 до 1914 рік Санкт-Петербург, з 1914 до 1924 Петроград, з 1924 до 1991 Ленінград, і тепер знову Санкт-Петербург.

У кімнаті, де жив і помер Шевченко, відкрито Меморіальну майстерню-музей Т.Г. Шевченка в Академії мистецтв. Пам’ятні дошки встановлено на будинку 8 на Загородньому проспекті і на будинку 8 п’ятої лінії Васильєвського острова. Одну з площ, вулицю й школу Санкт-Петербурга названо ім’ям поета. 

Зв’язок з Т. Г. Шевченком

Шевченко жив у Петербурзі майже 17 років. Тут його викупили з кріпацтва. В цьому місті він закінчив Академію мистецтв, написав і надрукував перші поетичні твори. Після заслання Шевченку надали кімнату в Академії мистецтв, в якій жив Шевченко після заслання. Був похований на Смоленському кладовищі. 

Як доїхати, де зупинитись

З Києва залізницею, автобусом та літаком.