національний музей
тараса шевченка

укр рус eng

Молодіжний соціальний плакат

Черкаський обласний художній музей, Українська творча спілка «Три крапки» за підтримки МФ «Відродження», МБФ «Україна 3000», ГО «Український центр розвитку музейної справи» в рамках мистецького проекту до 200-річчя з Дня народження Т. Г. Шевченка презентують соціальний плакат «Шевченко forever».

Його створено з метою актуалізації Слова Тараса Шевченка в умовах сучасного світу. Засобами соціального плакату поезія великого українця переосмислюється та набуває нового звучання: порушуються соціальні проблеми, а віршовані рядки Кобзаря стають салоганами, що ілюструють українську соборність, незалежність та прагнення до євроінтеграції. Пророче слово Шевченка, розміщене у сучасному контексті, подане сучасною візуальною мовою, звучить по-новому, не заангажовано.

Досягненням проекту стало розуміння молоддю універсальності та позачасовості постаті Тараса Шевченка для України, відхід від стереотипного сприйняття.

Проект поєднав студентську молодь Черкаського та Харківського регіонів. Цікавими є роботи, які трансформують Шевченкове слово мовою коміксів, смайликів та інших неординарних образів, що свідчить про здатність молодих дизайнерів до нешаблонного мислення і прочитання його поезії.

Учасники проекту: АРТ студія «Глорія», художня школа ім. Д. Нарбута, студенти Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, Черкаського державного бізнес-коледжу, Харківської державної академії дизайну і мистецтв.