національний музей
тараса шевченка

укр рус eng

Виставка робіт учнів Державної художньої середньої школи імені Т. Г. Шевченка

9 квітня 2015 року о 14:00 в Національному музеї Тараса Шевченка відбудлася презентація виставки робіт учнів Державної художньої середньої школи імені Т.Г.Шевченка.

Державна художня середня школа імені Т. Г. Шевченка - один з провідних навчальних закладів в галузі образотворчого мистецтва не тільки в Києві, а й в Україні. Школа працює під патронатом Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, вступ до якої є наступним кроком прилучення юних талантів до високого мистецтва. 

Шкільна художня Шевченкіана поєднала поетичні образи Шевченка, його певні життєві етапи з образним мисленням учнів. Діти дуже тонко розуміють творчість та діяльність Шевченка-поета, художника, громадського діяча.

Цьогорічна учнівська виставка надзвичайно достойно представила творчий доробок  вихованців ДХСШ ім. Т. Г. Шевченка від 5-х до 11-х класів. На вернісажі представлено  понад 50 робіт учнів школи, що виконані в різноманітних техніках: акварельного живопису, олійними фарбами, туши-пера, змішаній техніці.

Роботи учнів  розповідають про життєвий і творчий шлях Шевченка, деякі виконані за мотивами поезій  Великого Кобзаря. Усю малярську  спадщину Шевченка умовно можна поділити на певні етапи. До таких  етапів відносять його творчість до звільнення з кріпацтва (1838), творчість часів навчання в Академії мистецтв, першого та другого перебування на Україні  в 1843-1847 рр. Окрему групу складають роботи Шевченка, виконані ним на засланні ( Орська фортеця –Аральська експедиція – Оренбург, 1847-1850 рр.).

Так, проглядаючи експозицію, ми, крок за кроком, ніби поринаємо в  автобіографічні спогади самого Шевченка. Діти є дуже тонкими провідниками-помічниками в цьому. Художники-початківці безпосередньо й сміливо взялися за вирішення непростої задачі, прагнучи створити свій власний образ Тараса Шевченка.