національний музей
тараса шевченка

укр рус eng

Виставка картин дітей з аутизмом «Біла Веселка»

У Національному музеї Тараса Шевченка відкрилася виставка картин дітей з аутизмом «Біла веселка». Картини виконані унікальною методикою ArtDayCare, яка спеціально була розроблена для дітей з особливими потребами 3-6 років. Ця технологія дозволяє максимально розкрити потенціал дитини і сприяє його адаптації в суспільстві. Картини створені 8 вихованцями спеціалізованого садка для дітей з аутизмом «Дитина з майбутнім» віком від 3 до 6 років. Всього представлено близько 30 робіт.


«Одним з головних проявів аутизму у дитини часто є її замкнутість і нездатність донести до оточуючих свої бажання. Витягнути таку дитину з його «панцира» і навчити спілкуватися із зовнішнім світом часто можна тільки за допомогою спеціальних арт-методик», - розповідає Інна Сергієнко, консул «Аутизм-Європа», співзасновник Фонду «Дитина з майбутнім». - «Виставка показує, що при використанні нових творчих методик дитина з аутизмом може створити справжню картину - щиру і багатогранну!»


Методика ARTDAYCARE була розроблена Сергієм Андрієнком у Канаді. Минулого року Сергій заснував благодійну програму ArtDayCare в Україні, в результаті чого з’явились унікальні картини маленьких українців. Основною особливістю методики є простий ігровий процес малювання на спеціальній горизонтальній поверхні KID'S CANVAS. Ця методика створена з  метою допомогти батькам, вчителям і вихователям дітей зі спеціальними потребами. Крім того, вона допомагає соціалізувати малюків, спрямувати їх не стільки на процес засвоєння та відтворення певних навичок і вмінь, скільки на створення певних умов для концентрації уваги на почуттях, емоціях, для простішого входження дитини в контакт з іншими людьми, з навколишнім середовищем, реалізації  її соціального потенціалу. Також методика ArtDayCare має величезне значення для розвитку дрібної моторики пальців рук дітей.

Аутизм - розлад, що виникає як наслідок порушення розвитку головного мозку і характеризується вираженим і всебічним дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування. Це дефект в нервовій системі, який проявляється, насамперед, як затримка мовного або розумового розвитку і змушує дитину загострено реагувати на одні явища зовнішнього світу і майже не помічати інших. Таким чином, діти з аутизмом дуже погано підготовані до виживання в цьому світі. Немов інопланетяни, які опинилися на Землі без інструкцій з орієнтації в просторі.

 

Виставка проходить за підтримки Національного музею Тараса Шевченка в рамках комплексної програми для людей з інвалідністю «Музей без бар'єрів: від теорії до практики». Організатором виставки виступив Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім» та благодійний фонд «Таланти України».