національний музей
тараса шевченка

укр рус eng

Пішохідна екскурсія "Шевченків Київ"

Київ у контексті долі, творчості Тараса Шевченка, постать національного генія на тлі святого для нього міста – ось головна тема екскурсії. Тричі приїздив поет із Петербурга в Україну (1843-44, 1845-47, 1859), і щоразу бував у Києві, подумки линув сюди із чужини. У травні 1861 р. місто зустрічало домовину з тілом поета. Якщо підсумувати час, що поет прожив у Києві, не набереться і двох років, проте образ улюбленого «золотоглавого, садами повитого, тополями увінчаного» Києва завжди був йому дорогим. У малюнках, повістях, поезії, Щоденнику, листуванні Шевченка зримо постають київські реалії, події, історія.

Наша екскурсія – це прогулянка вулицями Старого Києва. Саме тут – душа міста, яке так любив поет. Пішохідна екскурсія дає можливість уявити місто часів Шевченка, пройти тими місцями, де він ходив, зупинитися біля будинків, де він мешкав, гостював, зустрічався з друзями, де писав і малював. Споруди Київського університету, Першої та Другої київських гімназій, Золоті ворота, Софійський собор, Михайлівський золотоверхий монастир, Костел св. Олександра, Андріївська церква - це все унікальний музейний експонат під відкритим небом під назвою «Старий Київ». На вас чекають підйоми і спуски крутими вулицями – побачимо змальовані художником пам`ятки, згадаємо живі київські реалії, описані поетом, милі міські дрібниці, з яких і складається неповторний ліричний образ Шевченкового «золотоглавого Києва».

На екскурсії ви дізнаєтеся про київське життя Шевченка «у надзвичайно поетичній обстановці»: про художника-побратима, з яким він «задумав змалювати всі визначні види Києва, внутрішній вигляд храмів і цікаві околиці»; про доленосне знайомство, без усяких церемоній, двох велетів української культури; про польського поета-революціонера, що мешкав «напроти, через дорогу» від оселі Тараса; де і коли написані шевченкові найліричніщі балади; хто із відомих учених рекомендував Т.Шевченка до Археографічної комісії; кому із друзів на новосілля поет приніс череп із археологічних розкопок; де Шевченко купував пташок аби випустити на волю, де втішав загублене дитинча; у кого провів свій прощальний київський вечір; чому «київська інтелігенція обгортала українського барда глибоким почитанням». Ці та багато інших цікавих моментів, знайомство із конкретними адресами, подіями, постатями перенесуть нас у минуле, дозволять краще відчути багатий київський період поета.

Тож мандруймо, занурюймося в атмосферу Шевченкового Києва, розкошуймо у палітрі подій і постатей, вбираймо яскраві враження і відкриття.

На завершення екскурсії за бажанням маєте можливість відвідати Літературно-меморіальний будинок-музей Тараса Шевченка.

 

Тривалість екскурсії - 2 години.

Вартість екскурсії:

400 грн. для всіх категорій населення (із відвідуванням музею),

300 грн. для всіх категорій населення (без відвідування музею).

Індивідуальні екскурсії за Вашою заявкою у зручний для Вас час.

Замовлення за тел. (044)278 35 11, e-mail budynok_shevchenka@ukr.net