національний музей
тараса шевченка

укр рус eng

Тематичні екскурсії

1. Оглядова екскурсія

Оглядова екскурсія «Життя і творчість Тараса Шевченка» призначена для відвідувачів, що вперше прийшли до музею. Це найбільш багатопланова екскурсія, побудована за біографією Т.Шевченка: починаючи від дитячих років, навчання в Петербурзькій академії мистецтв, заслання, і аж до останніх років життя в Петербурзі. Ви зможете відкрити для себе не лише Шевченка-поета, а й Шевченка-художника, філософа, громадського діяча та ін.

2. Поезія Тараса Шевченка

Тарас Григорович – поет-новатор, що приніс із собою в українську літературу «слово нове», новий світ поезії, неповторні образи, барви, небачене раніше багатство й широчінь тем, ідей, мотивів, жанрових форм. Під час екскурсії Ви познайомитесь з поезією Тараса Шевченка різних періодів його творчості: перший «Кобзар» 1840 року, збірка «Три літа», за яку він отримав вирок, «Захалявна книжечка» та ін.

3. Святе Письмо у творчості Т.Шевченка

Духовність, тобто, те, що пов’язано з внутрішнім світом людини, його мораллю, думками, займала одне з найважливіших місць в творчості Тараса Шевченка. На початку літературної діяльності, в більш пізній час та перед смертю поет не втрачав віри в Бога, завжди звертався до нього. Так робили й герої його творів. Познайомитись з релігійними мотивами поезії та прози Тараса Шевченка Ви зможете під час тематичної екскурсії «Святе Письмо у творчості Т.Шевченка».

4. Тарас Шевченко - художник

Мало хто знає, що геніальний поет Тарас Шевченко був не менш геніальним художником: улюблений учень Карла Брюллова, випускник Петербурзької імператорської академії мистецтв (до того ж удостоєний трьох срібних медалей), чудовий портретист, пейзажист, який залишив після себе близько 1100 малярських робіт (різноманітних за жанром та за технікою виконання), нарешті – академік гравюри. Як художник він займає одне із найпочесніших місць в українському образотворчому мистецтві.

5. Т.Шевченко - офортист

Т.Шевченко був одним із зачинателів і першим видатним майстром офорту в Російській імперії. Недаремно сучасники називали його «російським Рембрандтом». Він прекрасно володів різними методами графічного зображення, чудово поєднував офорт і акватинту. Саме за мистецтво гравюри Тарас Шевченко був удостоєний звання академіка. В 1860 р. на урочистому річному засіданні Академії мистецтв "імена Шевченка та інших новообраних членів Академії проголошені були під звуки сурм та литавр…".

6. Т.Шевченко - портретист

У мистецькому доробку Шевченка понад 150 портретів. В цьому жанрі він працював у різних техніках: рисунок, акварель, олійний живопис, сепія, офорт. Надзвичайно різноманітні портрети і за композицією – погрудні, поясні, на повний зріст, а також твори, які стоять на межі портретного та побутового жанру. У них простежується прагнення митця підкреслити гармонійну сутність людини. Під час екскурсії Ви познайомитесь з портретами художника-баталіста О.Коцебу (папір, акварель), князя М.Рєпніна (полотно, олія), княгині К.Кейкуатової (полотно, олія), коменданта Новопетровської фортеці І.Ускова (папір, олівець), відомого англійського трагіка Айри Олдріджа (папір, італійський олівець, крейда) та ін.

7. Автопортрети Т.Шевченка

На сьогодні відомо понад 50 автопортретів Т.Шевченка (графічних та малярських). Вони створені в різний час та за різних життєвих обставин і становлять собою своєрідний мистецький життєпис поета і художника. Під час тематичної екскурсії «Автопортрети Т.Шевченка» Ви матимете можливість познайомитись із найяскравішими, найбільш знаковими самозображеннями Тараса Шевченка: від найпершого юнацького автопортрету 1840 року, написаного через два роки після звільнення з кріпацтва, до останнього, створеного за кілька днів до смерті митця.

8. Музи Тараса Шевченка

Під час тематичної екскурсії «Музи Тараса Шевченка» ви зможете дізнатись про жінок у житті Кобзаря, про тих дам серця, які його надихали та дарували йому любов. Всі шевченкові музи – Оксана Коваленко, княжна Варвара Рєпніна, Ганна Закревська, княгиня Кейкуатова, Катерина Піунова, Марія Максимович та ін. – всі вони увічнені в образах, створених геніальним поетом і художником – Тарасом Шевченком.

9. Інтерактивна екскурсія для учнів 1-4 класів

Увага!!! Нова музейна послуга для найменших відвідувачів. Інтерактивна екскурсія-гра «Шляхами Тараса Шевченка». Діти 1-4 класів зможуть не лише прослухати адаптовану до їх віку розповідь про життя і творчість поета та художника Тараса Шевченка, але й стати учасниками захоплюючої гри-пошуку. Екскурсія цікава та незвичайна тим, що діти перебувають в постійному діалозі з екскурсоводом: відгадують загадки, цитують вірші. Щоб утримувати увагу маленьких відвідувачів, динамічна екскурсія органічно переплітає ігрові елементи та біографічні факти. В одному із залів музею діти складають пазл: репродукцію відомої картини Шевченка. Наприкінці екскурсії учні отримають творче домашнє завдання: інтерпретувати копію малюнка Т. Шевченка «Батьківська хата». Найкращі роботи будуть розміщені на сайті музею.

10. Шевченківський Київ

Тарас Шевченко любив Київ, згадував його в поезії та повістях. Малював пам’ятки історії міста та його околиці. Він планував працювати викладачем малювання Університету св. Володимира, бував на зібраннях Кирило – Мефодіївського братства. Після арешту та заслання востаннє був тут у серпні 1859 р., а в травні 1861-го Київ прощався з митцем в церкві Різдва  Христового на Подолі.

Пішохідна екскурсія дає можливість уявити місто таким, яким його бачив поет. Пройти по тих місцях, де він ходив. Зупинитися біля будинків, в яких він мешкав, зустрічався з друзями, де писав вірші.

Докладніше читайте тут.


P.S.  Найкраще музейна експозиція сприймається у супроводі професійного екскурсовода. Окрім того, під час екскурсії створюється особлива психологічна атмосфера, що викликає відчуття спільності емоцій, переживань. Усі екскурсії в Національному музеї Тараса Шевченка, тривалістю 90 хвилин, проводять наукові співробітники музею.

Екскурсію за Вашим вибором можна замовити на будь-який зручний для Вас день і час або період навчального року.

НМТШ пропонує різні форми екскурсійного обслуговування: від традиційних екскурсій-лекцій до театралізованих екскурсій.

Усю необхідну інформацію Ви можете одержати за телефоном: 234-25-56.