національний музей
тараса шевченка

укр рус eng

Музей - дітям!

В межах культурно-освітньої програми НМТШ діє Центр дитячої творчості.

Інтерактивна екскурсія-гра «Шляхами Тараса Шевченка» – спеціально складена оглядова екскурсія для учнів 1-4 класів, що включає в себе окрім розповіді про життя Тараса Шевченка також читання учнями віршів напам’ять, відгадування загадок, складання пазлу – репродукції однієї із картин художника.

Наприкінці екскурсії учні отримують творче домашнє завдання: інтерпретувати копію малюнка Т. Шевченка «Батьківська хата». Найкращі роботи розміщено на сайті музею.

Тематична екскурсія із використанням гри-квесту «Карта Шевченкових пригод» для дітей 7-13 років допоможе дитині не просто оглянути музей, а цікаво провести час у грі-пошуку, коротко і доступно дізнатися про життя Тараса Шевченка, детально вивчити основні експонати.

Тематична інтерактивна екскурсія «Тарас Шевченко – мандрівник» для учнів 6-9 класів відкриє для дітей світ мандрів ХІХ століття, познайомить їх із новими термінами, місцями, способами пересування. В ході екскурсії активно використовуються географічні карти, натуральні мінерали.

Тематична інтерактивна екскурсія «Рослини у творчості Тараса Шевченка» для учнів 1-6 класів, розкаже про різноманітний рослинний світ, який відображенно в творчості Шевченка. В ході екскурсії активно використовується гербарій, рослинне лото та інші сюрпризи для дітей.

Програма «Діти України» – благодійний проект, спрямований на створення інформаційно-пізнавального  простору для дітей-переселенців,  де б вони могли дізнаватися адекватну інформацію про Україну і українців, долучатися до надбань  національної культури, мистецтва  та традицій.

Всеукраїнська мистецька акція для талановитих дітей «Мій Шевченко» в рамках підготовки до святкування 200-ліття від Дня народження Т. Шевченка.

Учнівська волонтерська програма «Волонтери музею» – ведення екскурсії «Життя і творчість Тараса Шевченка» учнями 9-11 класів, залучення старшокласниками своїх ровесників до відвідування музею, що дасть їм можливість сформувати власне розуміння творчості Шевченка, бачення сучасного музею. 

Дитяча творчість

Родинні суботи  "Шева's АРТ-МІКС"

 

Спільно з "ГОГОЛЬFEST" 2014 року Національний музей Тараса Шевченка провів презентацію найпопулярніших розробок музею, яку ви можете подивитись нижче.