Культурна комунікація між Україною на Фінляндією

На початку жовтня у фінському місті Турку відбувся благодійний обід за участю Посла України в Фіндяндії Андрія Олефірова, генерального директора Національного музею Тараса Шевченка у Києві Дмитра Стуса, представників української громади у Фінляндії та місцевих бізнесменів.

Благодійний обід відбувся в рамках місцевого фестивалю їжі. В його рамках також було представлено виставку робіт дітей-переселенців та сиріт із зони АТО. Майстерно розписані сувенірні тарілки з актуальним оформленням стали оригінальним доповненням до ідейних рішень фестивалю. Роботи прибули до Фіндяндії за сприяння Громадської ініціативи «Відновлення Донбасу» (голова правління – Олена Петряєва). Розписані дітьми тарілки також раніше експонувалася в Брюсселі та семи регіонах України.

Організувати активне та творче дозвілля для дітей із Донбасу вдалося завдяки освітньо-культурному мультицентру «Грайлик», що зявився у м. Дружківка в результаті співпраці Національного музею Тараса Шевченка, Благодійного фонду "Донбас: Відновлення!" та Дружківської міської ради. Центр облаштовано на базі Дружківської центральної бібліотеки ім. Лесі Українки  (Т. О. Романченко), оснащено новою комп’ютерною технікою, також туди придбано більш ніж 1000 книг сучасної української дитячої літератури.

У мультимедійному центрі діє декілька зон різного спрямування: розважально-освітній центр "Ua" із клубами вивчення української та англійської мов; позашкільний клас "Читаємо дітям", де відбуваються зустрічі із відомими українськими дитячими письменниками, а також тематичні ігри за їх творами; соціальна зона "Дружна сім'я"; сервіс для батьків "Бібліоняня"; інтернет центр "Інфомишка", а також творча зона з проведенням на її базі різноманітних майстер-класів.

За чотири місяці активної роботи у центрі відбулося близько 50-ти різноманітних пізнавальних заходів для дітей і дорослих. Завдяки "Грайлику" відвідуваність бібліотеки у м. Дружківка зросла майже у двічі, відповідно зріс інтерес до сучасної української книги та освітньо-інформативний рівень загалом. На осінь у центрі запланована низка нових цікавих заходів для різної аудиторії.

Допомагає дітям на території АТО також Центр соціально-психологічної реабілітації дітей служби у справах дітей м. Краматорська (директор – Т. А. Вернигора). Цей заклад займається соціальним захистом дітей віком від 3 до 18 років, які опинились у складних життєвих обставинах, наданням їм комплексної соціальної, психологічної, педагогічної, медичної, правової та інших видів допомоги.

Беручи до уваги активність дитини, її самостійну діяльність і втілення отриманих знань на практиці, Центр діє у п’яти напрямках роботи: інтелектуального, фізичного, етичного та естетичного виховання, виховання психологічної стабільності та національної свідомості дітей.

Особливістю Центру є створення на території закладу Ландшафтного Парку Дітей, в якому кожне висаджене дерево буде іменним і наочно символізуватиме кожну дитину та її новий шлях в житті.