Круглий стіл "Україна та Китай. Шевченківський шлях до культурного діалогу"

18 жовтня відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Україна та Китай. Шевченківський шлях до культурного діалогу». У рамках заходу підбивали підсумки серії виставок в Україні й відкриття музею Т. Г. Шевченка в Пекіні.

У заході взяли участь професор мистецтвознавства Кіотского університету образатворчого мистцва, віце-президента Китайської Академії живопису та каліграфії в Пекині (КНР) пан Лі Ґен, віце-президент Китайскої Академії живопису та каліграфії в Пекіні (КНР) пан Юй Ґенхуей, генеральний директор національного музею Тараса Шевченко в Києві пан Дмитро Стус, генеральний директор національного музею літератури України Галина Сорока, автор та керівник проекту «Smart Ukraine» Володимир Ліпкан, іспанський скульптор та живописець Карлос Гарсія Лахос, голова Української військової організації «Спас 23» Володимир Волков, головний зберігач фонду національного музею Тараса Шевченка в Києві пані Юлія Шиленко та інші. Модератором заходу був Остап Ковальчук, проректор з наукової роботи НАОМА.

«Для нас відкриття музей Шевченка є великою шаною, оскільки його творчість близька до деяких китайських художників (вони також народилися в бідній сім’ї та пройшли тернистий шлях життя). При моїй художній галереї «Лі Ке Жань» є близько 10 тисяч кв. м території, і я хочу виділити додатково цю територію для музею, щоб китайський народ міг більше ознайомитися з творчістю Шевченка», - заявив Лі Ген.

Володимир Волков додав, що «домовленості політиків ситуативні, а людська дипломатія – вічна» і підняв тему створення міжнароного Інституту Шевченка.

«Музей Шевченка у Пекіні - це перший музей у світі Тараса Шевченка, зроблений силами не української діаспори, а силами китайського народу», - уточнив Остап Ковальчук.

Генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус зазначив, що створення цього музею в Пекіні – це велика честь і відповідальність для України - представляти нове обличчя Шевченка Китаю.

«Для нас велика честь і велика відповідальність представляти у такий спосіб нове обличчя Шевченка Китаю. Очима Шевченка вони будуть відкривати нашу сьогоднішню Україну з усіма її досягненнями і вадами. Ми віримо, що так ми можемо показати Китаю цікавого Шевченка, який буде дороговказом, путівником по нашому мистецтву і культурі для Китаю», - наголосив Дмитро Стус.

Загалом на круглому столі йшлося про музей Тараса Шевченка в Пекіні, який став мостом стосунків між двома націями, створення Інституту Шевченка та новий проект спільної виставки картин Гойї та Шевченка.

Нагадаємо, що 23 вересня 2016 року відкрився Художній музей Тараса Шевченка у Пекіні (КНР). Це відбулося в рамках Програми культурного співробітництва між Україною та Китаєм, що була підписана у 2013 році.

Після круглого столу віце-президент Китайської Академії живопису та каліграфії в Пекіні (КНР) Юй Генхуей вручив від імені академії українцям, які були причетні до створення в Пекіні музею Тараса Шевченка, почесні грамоти.

Зокрема, почесною грамотою Дмитрові Стусу було надано посаду почесного директора Художнього музею Тараса Шевченка у Пекіні, а Юлії Шиленко - посаду гоови комітету з питань літератури.