Дмитро Якутович: "Фарби мого життя"

Національний музей Тараса Шевченка спільно з Народною академія творчості інвалідів у форматі  Всеукраїнської соціально-культурної акції до Міжнародного дня інвалідів представляють виставку живопису київського художника Дмитра Якутовича «Фарби мого життя».

Мистецька родина Якутовичів унікальна. Батько відомий український художник-графік , народний художник України, академік, професор, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Георгій Якутович. Старший брат Сергій – відомий  художник-графік, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2004р).

Проте Дмитро обрав шлях живописця й не помилився.  Його твори  вражають своєю високою професійністю та природним відчуттям кольору.

Художник у 1970-х роках навчався в майстернях одних з найкращих живописців Києва:  Анатолія Лимарєва, Михайла Вайнштейна, Григорія Гавриленка, скульптора Миколи Рапая.

Своїми духовними учителями в живописі Дмитро Якутович називає Поля Сезанна, Клода Моне, Джорджо Моранді. Йому також імпонує творчість Віктора Борисова-Мусатова, Казимира Малевича, Аркадія Пластова.

Й насправді, сезанізм ранніх робіт Якутовича (період початку 1980-х) поступово переходить до морандієвських інтонацій в натюрмортах й тихої натхненності в пейзажах, в яких віддалено прочитується настрій Борисова-Мусатова й палітра Кримова. При цьому творам Дмитра Георгійовича притаманний свій неповторний почерк...

Виставка доступна для огляду з 22 листопада по 4 грудня.

З 1977 року  Дмитро Якутович є постійним учасником Всеукраїнських, обласних та міжнародних виставок, неодноразово відбувалися й персональні виставки художника. З 1990 року – член Національної спілки художників України, в 1997 році вступив в УТОГ й став членом спілки нечуючих художників «Натхнення», з 2003  – член Української спілки інвалідів (УСІ) та Народної Академії творчості інвалідів. В 2003-му році став лауреатом Всеукраїнського фестивалю творчості людей з обмеженими можливостями  (І премія), одержав кубок від Національної Асамблеї інвалідів. В 2004-му році став лауреатом Міжнародної премії «Філантроп» на фестивалі-конкурсі у галузі художньої творчості  інвалідів у Москві (І премія), у 2005 році - лауреатом Міжнародного конкурсу живопису «Вича», в 2006 році став лауреатом Міжнародної премії «BUZA» на конкурсі живопису серед інвалідів в Тірані в Албанії (ІІ премія).