Зустріч із архітектором Іриною Малаковою

У Літературно-меморіальному будинку-музеї Тараса Шевченка в рамках програми «У Шевченковій оселі на Козиному болоті» 10 грудня о 13:00 відбулася зустріч із архітектором Іриною Малаковою «З книги спогадів».

Ірина Малакова – знаний архітектор-реставратор, член Національної спілки архітекторів України.  Разом із чоловіком, відомим києвознавцем, бере участь у заходах, присвячених історії Києва.

На зустрічі  Ірина ознайомить присутніх зі своєю новою книгою, що незабаром побачить світ,  зупиниться на розділах  книги,  присвячених реставрації пам'яток архітектури у 1972  – 2008 роках під час роботи в інституті «Укрпроектреставрація».

Ірина Магомедівна Малакова народилася у Києві, в інтелігентній родині з давнім українським корінням. Дитячі роки минули у дерев’яному флігелі, який стояв у глибині садиби на розі вулиць Львівської та Обсерваторної, що належала її діду Павлу Подборському і в 1920-х була націоналізована.

Закінчила Київський інженерно-будівельний інститут, працювала у у науково-дослідних і проектних інститутах: «Діпромісто», «КиївЗНДІЕП», «Південдіпротрубопровід», «Укрпроектреставрація».

Ірина Магомедівна - автор понад 50 проектів реставрації пам’яток архітектури, чимало з яких пов’язані із іменем Кобзаря,  шевченківським Києвом: канцелярія генерал-губернатора, церкви Покровська та Миколи Набережного, Трапезна церква Софійського монастиря, колона Магдебурзького права, Маріїнський палац, вали і брами Києво-Печерської фортеці,  ряд об’єктів Києво-Печерської лаври,  Палацовий комплекс Лопухіних у Корсунь-Шевченківську...

Літературно-меморіальний будинок-музей Тараса Шевченка: провулок Шевченка, 8а.