"Мій літачок"

З 13 грудня по 18 грудня 2016 року в Національному музеї Тараса Шевченка експонується виставка робіт вихованців ізостудії при Молодіжному центрі дозвілля Дніпропетровська "Мій літачок". Презентація виставки відбувся 14 грудня о 15:00. За сприяння Президентського фонду Леоніда Кучми "Україна".

Зворушливі, світлі, спрямовані у височінь - кілька десятків робіт вихованців ізостудії при Молодіжному центрі дозвілля Дніпропетровська єднає захоплення небом. Найстаршому художнику - 14 років, наймолодшому - трохи більше року. Ідея мистецького відтворення сталевих птахів народилася після екскурсії на Харківський авіаційний завод. Відвідини легендарного промислового гіганта справили на малечу величезне враження. Своїми роботами діти і підтримку авіації висловлюють, і дякують за майстерність українським авіаконструкторам, а дехто навіть почав всерйоз обмірковувати, чи не присвятити своє життя саме цій професії.

Експозицію створювали впродовж місяця під керівництвом члена Національної спілки художників України Тетяни Охріменко. Попри юний вік художники готувалися по-дорослому: перш ніж малювати літаки на полотні, спочатку робили ескізи та чернетки і лише згодом творили оригінал.

Ізостудія при молодіжному центрі дозвілля Дніпропетровська працює вже 11 років, її вихованці активно та успішно беруть участь в різноманітних творчих конкурсах. Керівник ізостудії Тетяна Охріменко є ученицею народного художника України, лауреата Національної премії імені Т. Г. Шевченка Віктора Ковтуна. Тетяна Охріменко на  навчання бере дітей з будь-якого віку. І наполягає: не варто виправляти намальоване дитиною, адже це - втручання у мистецький твір.

Фонд "Україна" впродовж багатьох років всіляко підтримує дітей та юнаків, які планують зв’язати своє життя із технічними та інженерними спеціальностями, в тому числі, і з авіабудуванням. Сотні обдарованих студентів, зокрема, харківського та київського авіаційних вишів постійно стають стипендіатами Фонду, і завдяки цьому мають змогу повноцінно розвивати свої здібності.  Виставкою «Мій літачок» Фонд продовжує заохочувати дітей до технічних професій.

За словами засновника Фонду, Президента України 1994-2005 років Леоніда Кучми, «всім нам -  державі, нашим керманичам - треба замислитись над тим, у якому стані перебувають авіація та ракетно-космічна галузь. Бо якщо знищити промисловість, то ми знищимо майбутнє наших дітей, які мріють про те, що завтра вони повинні літати».