"Рукотвори" для малят

З 21 грудня в музеї експонується виставка авторських ляльок-мотанок Варвари Мацели, Віри Цимбал та витинанки Людмили Проценко.

Варвара Мацелла виготовляє іграшки різних розмірів і з різних матеріалів — з текстилю та кукурудзи. Авторські ляльки здаються трохи наївними та водночас дуже теплими, близькими. За розмірами — такі ж тендітні та водночас енергійні та характерні, як і сама майстриня.

Майстриня народилася в селі Малі Дмитровичі, що в Обухівському районі на Київщині, у грудні 1925 року. Коли у 33-му був сильний голод — із сім’єю переїхали жити до столиці.

Працювала рядовим інженером на виробництві. Після виходу на пенсію продавала проїзні квитки у кіоску. Випадково знайшовши дріт, почала робити ляльки. Таким чином винайшла авторський спосіб творення ляльок-мотанок, в основі яких лежить дріт, зверху намотуються нитки та з клаптиків тканини нашивається одяг.

Виставка триватиме до 15 січня 2017 року.