Відкриття виставки «Віч-на-віч з Шевченком»

Виставка із колекцій Літературно-меморіального будинку-музею Тараса Шевченка та Національного музею Тараса Шевченка.

Виставка проходить у Літературно-меморіальному будинку-музеї Тараса Шевченка (провулок Тараса Шевченка, 8-а).

Упродовж  півтора століття художники по-різному інтерпретують образ Тараса Шевченка. На нашій виставці - портрети пензля Сергія Васильківського, Фотія Красицького, Леонтія Коштелянчука, Панаса Ярмоленка,  Івана Бурячка, Опанаса Заливахи, Івана Марчука та  інших  знаних  художників. І в кожного  митця  – свій стиль, своє бачення, свій Шевченко.

Художники дають своє, часом несподіване трактування образу поета:  від  монументального і узагальнено-героїчного   до  романтичного і алегорично-символічного, від  академізму  до   «наїву»,  «пльонтання», «двовзору». Шевченко ототожнюється з Україною і його образ змінюється у вирі історії, стає частиною сучасності.

На  відкритті із концертною програмою виступили вихованці н.а. України Валентини Ковальської.