Виставка ебру Хікмета Барутчугіля

З 21 березня 2017 року в Національному музеї тараса Шевченка буде відкрита для огляду виставка мистецтва ебру «Малювання на воді» відомого художника у техніці ебру пана Хікмета Барутчугіля. Спільно із посольством Туреччини в Україні.

Ебру – один із найдавніших видів турецьких мистецтв. Це мистецтво розповсюдилося з Центральної Азії до Анатолії, а звідти по всьому світові. Його можна описати, як малювання на воді. Зразки формуються на поверхні води, в яку додають субстанцію для підвищення в’язкості, після чого зразки переносяться на папір. Результати цього процесу є унікальними і повторити той самий дизайн неможливо.

Хікмет Барутчугіль

Хікмет Барутчугіль працює викладачем відділення традиційного турецького мистецтва у Художньому університеті Мімар Сінан (Стамбул, Туреччина).

Під час індивідуального та незалежного навчання він свого часу освоїв традиційну техніку візерунків під мармур, поєднав її з прогресивними методами і розробив новий стиль, відомий як «Візерунки під мармур Барута». Барутчугіль пішов далі роботи на папері і почав наносити візерунки під мармур на різні типи поверхонь, роблячи цікавий внесок у світовий дизайн інтер’єрів.

Художник виставляє свої роботи у престижних музеях, таких як Британський музей, і вони представлені у приватних колекціях в усьому світі.

У 2012 та 2016 роках він став першим турецьким володарем призу «НАЙКРАЩИЙ З НАЙКРАЩИХ» художнього фестивалю «Мистецтво у дії», організованого Лондонською школою економічних наук.

Це його перший візит до України.