національний музей
тараса шевченка

укр рус eng

Шевченківський вечір «Критики»

29 березня 2017 року у Національному музеї Тараса Шевченка відбувся шевченківський вечір видавництва "Критика", у рамках якого відбулась презентація видань критиківської Шевченкіани.

Зокрема було презентовано зведення «Тарас Шевченко в критиці», другий том якого вийшов у світ наприкінці минулого року, а також очікуваних невдовзі книжок: «наукового роману» Михайла Назаренка «Поховання на могилі», першого числа нової серії «Записок НТШ в Америці», збірника праць Віктора Дудка з історії журналу «Основа» монографії-альбому Володимира Яцюка «Шевченко і світ фотографії» та інших.

Участь у вечорі та обговоренні взяли:

♦ головний редактор зведення «Тарас Шевченко в критиці» та нової серії «Записок НТШ-А» Григорій Грабович літературознавець, критик, історик культури, професор кафедри української літератури Гарвардського університету, президент НТШ в Америці, засновник і головний редактор видавництва та часопису «Критика», президент Інституту Критики

♦  співупорядники і коментатори зведення «Тарас Шевченко в критиці» Олександр Боронь – літературознавець, старший науковий працівник Інституту літератури імені Т. Шевченка НАН України, та Михайло Назаренко – історик літератури, критик, доцент катедри історії російської літератури Інституту філології КНУ імені Т. Шевченка

♦ науковий редактор зведення «Тарас Шевченко в критиці», першого числа нової серії «Записок НТШ-А», Повного зібрання творів Пантелеймо­на Куліша та низки інших історико-культурних і джерелознавчих публікацій «Критики» Олесь Федорук – старший науковий працівник відділу рукописних фондів і текстології Інституту літератури імені Т. Шевченка НАН України.

Журналістів, зацікавлених взяти коментарі в учасників заходу або отримати дотичні інформаційні матеріали, просимо звертатися до прес-служби видавництва: press@krytyka.com.

Про «Критику»

Krytyka.com є веб-порталом групи «Критики», яку складають науковий центр – Інститут Критики, видавництво, часопис, а також онлайн-проєкт «Критичні рішення». Група «Критики» поглиблює співпрацю між українським та міжнародним інтелектуальним товариством і організовує семінари та конференції щодо критично важливих тем для демократичного розвитку України. Групу очолює Григорій Грабович, професор Гарвардського університету і президент Наукового товариства імені Т. Шевченка у США. 

Докладніше про «Критику» читайте на офіційному сайті та україномовній й англомовній сторінках у Facebook та на сторінці у Twitter. 

Додаткова інформація: press@krytyka.com, тел.: +38 044 425 2336.