національний музей
тараса шевченка

укр рус eng

Шевченко та Гойя: Споріднені душі

«Споріднені душі» - міжнародний культурно-мистецький проект Національного музею Тараса Шевченка за участі іспанського скульптора й художника Карлоса Гарсія Лаоса.

Репрезентуються графічні твори Т.Г.Шевченка з колекції НМТШ та копії офортів із оригінальних дощок Франсіско де Гойї  з серії «Капрічос», що зберігаються в колекції музею Франсиско де Гойї в м. Сарагоса (Іспанія).  Між минулим і сьогоденням – абстрактні скульптури Карлоса Гарсії Лаоса  із глибоким концептуальним змістом: Материнство, Лицемірство, Сутність, Самотність, Гуманізм, Початок - Кінець, Симбіоз, Душа, Мистецтво.

Проект висвітлює морально-етичні проблеми людства поза часом та простором. Вони виникли  разом  із людською цивілізацією, а з її розвитком  лише поглиблювалися та загострювалися. Ми говоримо, що сучасне суспільство переживає моральну дезорієнтацію та моральне «падіння». Саме це показували у свої творах на поч. ХІХ ст. Франціско де Гойя в Іспанії, а в середині ХІХ ст. Тарас Шевченко в Україні.  Художники творили в часи, коли їх народ потребував морально-етичних орієнтирів та самовизначення. У Тараса Шевченка – «Мальовнича Україна», «Сюїта самотності»,  «Притча про блудного сина», у  Франціско де Гойї – «Капрічос», «Жахи війни», «Притчі». 

Соціальна частина заходу представлена творами дітей із зони АТО (проекти «Донбас: Мир в об’єктиві» та «Поверніть мені мир»), а також дітей з особливими потребами в рамках соціального проекту «Дім доброти», які в своїх малюнках виражають гостру рефлексію на те, що відбувається навколо.

Поєднання  в одному просторі творів геніальних художників минулого, сучасного митця та дитячих творів допоможе краще зрозуміти та почути один одного,  замислитися над соціальними проблемами, які висвітлювали в своїй творчості Тарас Шевченко в Україні, Франціско де Гойя та Карлос Гарсія Лаос в Іспанії, і які є актуальними сьогодні, скрізь і завжди.

Виставка експонуватиметься в Національному музеї Тараса Шевченка з 7 по 23 квітня.

Відкриття 7 квітня о 19:00. 

12 квітня о 15:00 – майстер-клас.