Вечір пам`яті до 110-річчя Єлизавети Середи

Літературно-меморіальний будинок-музей Тараса Шевченка 26 квітня о 16:00 запрошує на вечір пам`яті до 110-річчя Єлизавети Середи.

Знаний шевченкознавець, Єлизавета Середа мало не все життя пропрацювала в музеї Тараса Шевченка. Рятувала музейні експонати навіть у тяжкі воєнні часи. Автор багатьох шевченкознавчих праць, найвідоміша - «Літопис життя і творчості Шевченка» (у співавторстві з В. Анісовим). На останньому році Єлизавета Омелянівна писала: «Починаючи з 15 років і до сьогодні я живу разом із Шевченком. Шевченко для мене – все!».

Завітають син Середи - журналіст Ігор Русанівський та  її правнук - головний бібліограф Національної історичної бібліотеки України Кирило Русанівський. Переглянемо  кінострічку Русанівського про Єлизавету Середу.