"Мальва й Виноград" Людмили Бруєвич

Міністрество культури України, Національний музей Тараса Шевченка та Видавницво "Дух і Літера" запрошує на виставку Людмили Бруєвич "Мальва й Виноград", яка експонується з 16 травня по 4 червня.

Ця виставка – своєрідний підсумок півсторічного життєвого шляху та результат більш ніж двадцяти шести років творчих пошуків. Окрім презентації диптиху "Мальва й Виноград" в експозиції представлено ще близько трьох десятків творів.

Авторка розповідає про центр композиції виставки:

""Мальва й Виноград" – це своєрідна закоріненість у себе, метаморфоза світобудови, розповідь про координати і місце людини, про досконалість природи. Це поклоніння, оспівування і возвеличення Творця через образ рослини. Дерево Життя височіє центральною віссю офорту, довкола якої вирують у кільцеподібному русі калейдоскопічні сегменти, що свідчать про невичерпність Всесвіту.

Мальва – квітка для Матері, Виноград – символ віри Христової й повноти життя. Знаходячись у пошуках нових сенсів, і щоб не поглинула безодня марнотного смутку, я зобразила ці життєствердні рослини, символи невпинного, впертого проростання з маленького зернятка, дбайливо посадженого чиїмись руками. Вони – своєрідні антени, що приймають Вість згори і розповідають про повторюваність і циклічність всього сущого. Вертикаль квітки – символ жертовного руху вгору.

У невеликих фрагментах-нішах обабіч рослин існують безліч створінь та образів : примарних і реальних, міфологічних і звичайних. Ці ніші населені символами мовчання і мовчазними свідками різноманітних подій.

Блукаючи лабіринтами зображень можна натрапити на архаїчно неквапливих русалок, що мріють про кохання і бачать сни про гармонію, та медитативно мудрих котів, зосереджених на здобичі. Тут закарбовані образи любові, ніжності, тепла від простих речей.

Через досконалу будову квітки приходить усвідомлення безмежності Всесвіту, центром якого є Дерево Життя, штучно висаджене і дбайливо виплекане в маленькому вазоні. Це Дерево "родить свій плід своєчасно і листя не в’яне його".  Дерево Життя – це моя Україна, ірраціональна і хаотична, перенасичена і аскетична водночас, але улюблена і уквітчана ряснотою садів й населена дивовижними істотами, птахами, рибами, що звеселяють око і душу. Неквапливе спостереження за Рослиною приносить усвідомлення циклічності всього сущого. Шрифтова кайма, що окреслює простір, створює надреальну об'ємність, зачіпаючи генетичну пам'ять поколінь, запобігаючи розпорошенню національного коду.

"Мальва й Виноград" – це моє поновлення фундаментального відчуття абсолютної краси, структуроване через зображення Рослини".

Презентація виставки відбудеться 16 травня о 18:00.