"Хрещатицькі гуляння" у Літературно-меморіальному будинку-музеї Тараса Шевченка

Літературно-меморіальний будинок-музей Тараса Шевченка

(провулок Тараса Шевченка, 8-а)

за сприяння Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна»

До Міжнародного дня музеїв

Хрещатицькі гуляння «Та піду я на ярмарок в неділю на місто»

20 травня о 13-00

На Хрещатицькому майдані ХІХ ст. часто вирувала ярмаркова феєрія - балагани, шапіто, каруселі, гойдалки, крамниці з товаром… Кияни любили гуляти. «Вглядитесь в лица этой движущейся толпы в ярких праздничных нарядах, с каким неподдельным восторгом они идут в балаганы или качаются на качелях», - писала газета. Тож спробуємо на нашій садибі (за два кроки від Майдану!) хоча б частково відчути той час і той настрій.

Автентичні  пісні, запальні танці виконають кобзарі Стрітівської вищої педагогічної школи кобзарського мистецтва та тріо бандуристів «Чарівні струни».

На ярмарку дівчата поповнювали рушниками скрині з приданим – купували кролевецькі, богуславські, чернецькі рушники. Помилуємося давніми рушниками, нагадаємо їх таємниці.

«А какие здесь наряды? Что за костюмы?… Ни на одном маскараде … нельзя было встретить так много костюмов польских, краковских и малороссийских как на Крещатике», - писалося про гуляння в тодішній пресі. Отож, дізнаємося особливості і секрети міщанського вбрання із колекції музею. А дещо можна буде навіть приміряти, ну - і зробити селфі!

На майстер-класі «Тарасова наука» будемо, як всюдисущі хрещатицькі маклери, писати «очиненным» гусячим пером і бузиновим чорнилом «цінні папери».

Міщанські ігри та забави – також у нашій програмі. Поярмаркуємо!