Vis-a-vis: Україна-Франція: 800 років після Анни Київської

міжінституційний міжнародний освітньо-виставковий проект

Vis-à-vis

Україна-Франція: 800 років після Анни Київської

Відкриття відбулося 27 травня о 16:00 у Національному музеї Тараса Шевченка, бул. Т. Шевченка, 12.

Проект окреслює місце України у загальноєвропейському культурному просторі, а також культурні зв’язки України і Франції. Вони розпочалися у ХІ столітті, коли київська княжна Анна, одружившись з королем Франції Генріхом І, стала одним з найефективніших послів Київської Русі в середньовічній Європі, посівши важливе місце в історії взаємин франкомовного світу та Київської Русі-України. А у ХІХ столітті Тарас Шевченко своєю діяльністю сприяв самоусвідомлення українців як нації та встановленню контактів із іншими європейськими країнами, а зокрема із Францією – культурних, освітніх, ідейних.

Як пов’язані Шевченко та Делакруа, автор знакової для французів «Свободи на барикадах»? Які українські міста входили у ХІХ столітті до європейських туристичних турів? Як в один ряд із «Живописною Францією», «Живописною Швейцарією» і «Живописною Бельгією» стала «Живописна Україна»? Яким чином були пов’язані дві найвідоміші емансипантки свого часу – письменниці Марко Вовчок і Жорж Санд?

Дитячий інтерактивний майданчик проекту – відображення процесу навчання та можливість засоціювати себе із дитиною в Україні та у Франції у ХІХ столітті. Музей продовжує свою лінію освітньо-виставкових дитячих проектів – усі експонати розташовано на рівні очей дитини.

Паралельно були представлені найкращі науково-технічні розробки учнів-членів НЦ «Мала академія наук України» за 2015-2016 роки.

Відкрили виставку президент МАН Станіслав Довгий та представник ЮНЕСКО Жан-Поль Нгоме Абьяга, а також представники Міністерства освіти і науки України.