У музеї відкриється виставка "Забуте Межигір'я"

22 серпня 2017 року о 17:00 в Національному музеї Тараса Шевченка відбулось відкриття міжмузейного історико-культурного проекту «Забуте Межигір’я».

У трьох залах головного музею України вперше буде представлено унікальні археологічні знахідки 2017 р. з території Києво-Межигірського Спасо-Преображенського монастиря та Межигірської фаянсової фабрики. Дослідження саме цих знахідок дозволило відтворити технологію виробництва унікальної кераміки.

Окрім того, вперше буде представлено близько 500 археологічних предметів різних періодів, 26 оригінальних листівок із зображеннями Києво-Межигірського Спасо-Преображенського монастиря (ХІХ ст.), етнографічний одяг та предмети побуту мешканців Межигір’я і Вишгородщини ХІХ - початку ХХ ст.

Експозиція представлена в шести розділах: давня історія Межигір’я, Києво-Межигірський Спасо-Преображенський монастир, Тарас Шевченко та Межигір'я, історія Межигірської фабрики, технологічний процес виробництва фаянсу та продукція фабрики.

Інтерактивною родзинкою проекту буде відтворення на 3D-принтері раритетного експонату – тарілки-напівфабрикату Межигірської фаянсової фабрики (предмет 1850-х років) – партнерський проект Вишгородського державного історико-культурного заповідника і Державного університету інфраструктури та технологій.

Виставку відкриють заступник Генерального директора Національного музею Тараса Шевченка Тетяна Чуйко, директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук Влада Литовченко, директор музею історії Десятинної церкви Наталя Писаренко, доктор історичних наук, експерт з козацтва Тарас Чухліб, колекціонер Дмитро Піркл.

Організатори: Музей історії Десятинної церкви, Національний музей Тараса Шевченка, Вишгородський історико-культурний заповідник.

За участю: Національного музею українського народного декоративного мистецтва, Музею історії міста Києва, Інституту археології НАН України, Центру археології Києва та приватного колекціонера Дмитра Піркла.

Акредитація: 067 930-06-69, 093 514-03-84.

Виставка відкрита з 23 серпня по 10 вересня 2017р з 10-00 по 17-30.

Адреса музею: м. Київ, бульвар Шевченка, 12