Пост-реліз виставки "Забуте Межигір'я"

«Це знахідки Вишгородської археологічної експедиції 2017 року. 48 предметів побуту селян – мешканців Вишгороду та сіл поблизу Межигір’я – надав Вишгородський історико-культурний заповідник, 18 одиниць оригінального фаянсу надав Національний музей українського народного декоративного мистецтва, 26 листівок і зразки мистецької літератури тих часів надав колекціонер Дмитро Піркл, а одним з ініціаторів проведення виставки був Музей Десятинної церкви», - розповіла директор ВІКЗ Влада Литовченко.

Завдяки знайденим матеріалам вдалось відтворити процес виготовлення унікальної продукції на Межигірській фаянсовій фабриці, що у ХІХ-ХХ столітті славилась як перша фабрика тонкого фаянсу.

За словами доктора історичних наук Тараса Чухліба, саме з території Межигір’я повинен початись процес відродження України: "Це особливе місце пам'яті для українського народу. За історичним значенням та внеском в національне державотворення і культуру його сміливо можна порівняти з Києво-Печерською та Софіївською лаврами. Від часів князівської Русі та Козацької держави, через творчість Тараса Шевченка та унікальність Межигірської фаянсової фабрики і мистецтво "школи бойчукістів" Межигір'я історично та ментально об'єднувало нашу державу, церкву і культуру".

Окремою частиною виставки була експозиція «Шевченко і Межигір’я». Генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус звернув увагу присутніх на малюнок Великого Кобзаря із зображенням надбрамної монастирської Петро-Павлівської церкви та нагадав про поезію «Чернець», присвячену цій місцині.

29 серпня організатори проведуть спеціальну презентацію проекту з англомовною екскурсією для послів іноземних держав.

З 6 по 10 вересня в рамках Міжнародної історико-культурної виставки «Забуте Межигір’я» також заплановано провести лекторій.

Загалом відвідати виставку можна до 10 вересня.