національний музей
тараса шевченка

укр рус eng

Міжнародний художній проект Art and Film Biennale Kyiv/Trading Illusions

27 вересня 2017 року Україна вітала художників із Німеччини в рамках IV частини художнього проекту Art and Film Biennale, що був заснований 2013 року у відомій мистецькій колонії Ворпсведе (Нижня Саксонія, Німеччина). 

Німецькі художники через свої роботи не лише розкажуть історію про минуле та сучасне однієї з найвидатніших мистецьких колоній, але й покажуть, як сьогодні мистецтво впливає на Європу. 

Роботи сучасних митців – живопис, скульптура, фотографії – під спільною назвою «Торгівля ілюзіями» будуть представлені у відомих виставкових просторах Києва — Національному музеї Тараса Шевченка та Educatorium  (галерея «Дукат»). 

Мета цьогорічної Art and Film Biennale — пов’язати сучасне мистецтво Німеччини з творчим досвідом митців України. 

«Телевізійні сюжети про Помаранчеву революцію та Євромайдан дали нам уявлення про українців як таких, що прагнуть єднання з Європою. Сьогодні, зважаючи на політичну ситуацію, яка склалася в Україні, Німеччина обов’язково має дати сигнал в підтримку її незалежності та демократичних засад, і для цього ми обрали інструментом мистецтво та культуру, — пояснюють німецькі куратори. — Гасло бієнале «Торгівля ілюзіями» пов’язане із сучасними пошуками в Україні, що отримала незалежність 1991 року, але також із темою ілюзій у мистецтві та соціумі». 

Програма заходу передбачає кінопокази, музичні перформанси, лекції та публічні дискусії, що відкриють нові культурні перспективи. Виставка триватиме з 27 вересня до середини жовтня.
Свої роботи у рамках цьогорічної бієнале представлять художниця Маргарет Келлі, один із найвідоміших скульпторів Німеччини Вальдемар Отто, німецький фотограф Рудіґер Любріхт, що став відомим завдяки своїм «Чорнобильським серіям». 

Серед українських митців будуть представлені Інара Багірова, Катерина Бучацька, Олексій Золотарьов, Віталій Кохан, Денис Кравець, Марсель Онисько, Олексій Сай, Руслан Тремба, Ельміра Шемседінова, група GAZ та інші. 

Art and Film Biennale — це не просто спільна презентація сучасного мистецтва, але й обмін менталітетом та художнім досвідом, вдала можливість для художників повчитися один в одного, вважають куратори. 

Виставка експонуватиметься по 17 жовтня.

Урочисті церемонії відкриття проекту відбудуться: 27 вересня о 18:30 у Національному музеї Тараса Шевченка за адресою бульвар Тараса Шевченка 12.

Для отримання детальної інформації про проект та для реєстрації на урочисте відкриття події, будь ласка, перейдіть за посиланням на сайт Конгресу активістів культури України: http://www.culturalactivism.org/arts-and-film-biennale-kyiv/ 

або за телефоном 0663104005, 0673433090.


Файли прикладені до сторінки: