Анатоль Коломиєць: повернення додому

Відкриття виставки відбулося 19 вересня 2017 року о 18:00 у Національному музеї Тараса Шевченка. Експонуватимуться роботи до 3 жовтня.

Відкриття виставки робіт українсько-американського художника Анатоля Коломийця (1927-2014), який здобув освіту в Інституті Св. Луки і Королівській академії наук, письменства та витончених мистецтв у Бельгії, а затим - емігрував до Чікаґо у 1954 році.

У своїх полотнах Анатоль міг висловити свою безмежну любов до України, глибоку повагу європейській мистецькій традиції та вдячність за свободу, яку відчув емігрант в Америці.

«Творчість Анатоля Коломийця – синтез набутого та успадкованого. Мистецький хист, почуття кольору – це щедрий дарунок рідної української землі. Західна Європа надала рідкісну можливість фахового вишколу в самому центрі новітніх течій в мистецтві. Майстра дійсно можна назвати щасливою людиною. Небагато кому вдається, потрапляючи раз у раз в нові обставини, сприймати їх зміну не як втрату звичного, а як дарунок долі, що збагачує особистість. Його творчий вогонь звернений у першу чергу до гармонії навколишнього світу, а тому не обпікає, а зігріває. Зігріває кожного, хто здатен без упередженості ужиткового натуралізму довіритись художньому волевияву мистецтва.

Його картини – це подарунок для того, хто може зробити зусилля, щоб вийти за межі буденності. Художник багатогранного таланту, він створив напрочуд переконливий «портрет» нашого світу. Фарбами та пензлем він злущує «шкаралупу» сьогодення, примушуючи нас дивуватись здавалося б давно знайомим речам. Переконливість твору мистецтва не у тотожності фактичним реаліям, вона у чуттєвій щирості, правді образу, що як каталізатор спричиняє співпереживання».

Микола Маричевський, історик мистецтва

За додатковою інформацією Ви можете звертатися: 067 466 72 44, 044 287 07 77 (Марта Коломиєць).