Виставка Івана-Валентина Задорожного

20 жовтня о 17:00 у Національному музеї Тараса Шевченка відкрилась виставка лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка - Івана-Валентина Задорожного (1921-1988) «Слава на світі най Сонцю буде». Роботи Майстра експонуватимуться до 6 листопада.

На виставці в Національному музеї Тараса Шевченка вперше за довгі роки кияни та гості столиці побачать енкаустики «Слава на світі най сонцю буде», фантастичні образи українських народних героїв — Марусі Чурай, Роксолани, Атілли, Аліпія і Нестора-літописця, ілюстрації до казки «Кирило-Кожумꞌяка», ескізи до творів Тараса Шевченка, світлини дерев'яних скульптур язичницьких богів і вітражів.

Енкаустика, вітражі, дерев'яні скульптури, монументальний живопис, гобелени, графіка... Художнику Івану-Валентину Задорожному вдавалось все, за що б він не брався. Дні й ночі Майстер проводив у майстерні — поспішав працювати. Творчість і самовдосконалення займали провідне місце у його житті. «Він говорив, що виріс сам із себе», — згадує дружина художника Надія Задорожна.

Однак яскраві патріотичні роботи, пройняті Україною і возвеличенням простої людини, не влаштовували номенклатурників радянських часів. Як наслідок — клеймо «націоналіст» і довгі роки забуття. Майстер став ненависний радянській владі. Але це було для нього неважливо. Він зумів досягти своїх вершин. Його роботи — це гімн народної творчості, гімн України, який звучатиме у вічності.

Файли прикладені до сторінки: