Лекція-презентація Ірини Ігнатенко «Шлюб. Сім’я. Діти».

10 листопада 2017 року в Національному музеї Тараса Шевченка відбулась лекція-презентація Ірини Ігнатенко «Шлюб. Сім’я. Діти».

Чи були сімейні стосунки в українців настільки чистими, настільки ідеальними, як змальовували їх книжки? Що ставало справжньою основою шлюбу? Який вплив на селянські родини мала церква? Як українці ставилися до позашлюбної вагітності? Що могло стати приводом для розлучення? Яку роль відігравали діти у традиційній українській родині?

Тривалий час такі теми, як дошлюбна вагітність, статус жінки-покритки, одруження з примусу, подружня зрада, дітозгубництво, фізичне покарання дітей залишалися абсолютно невивченими в історичний науці навіть за доби незалежності. Погляди на шлюб в українській етнографії завжди подавалися традиційно піднесено. Будь-які відомості, які могли б скомпрометувати цю заідеалізовану суть, оминалися, уникалися, ігнорувалися або взагалі не помічалися.

Лекторка пропонує поміркувати: хіба тодішні деякі звичаї не можуть здатися нам дещо жорстокими і далекими від моральних принципів.

Про лекторку: Ірина Ігнатенко — відома українська етнологиня та письменниця, кандидат історичних наук, доцент кафедри етнології та краєзнавства КНУ імені Тараса Шевченка. У її доробку — понад 100 наукових та науково-популярних праць.

Початок о 17:00.

Вхід вільний.