національний музей
тараса шевченка

укр рус eng

Ольга Рапай-Маркіш: Повернення

З 6 грудня у Національному музеї Тараса Шевченка буде доступна для огляду виставка творів однієї з найвідоміших українських скульпторів-керамістів Ольги Рапай-Маркіш. На відкритті відбулась презентація альбому–книги спогадів про майстриню «Ольга Рапай-Маркіш: життя та творчість» (видавництво «Дух і Літера»). 

Ольга Рапай-Маркіш (1929–2012) – донька розстріляного у справі Єврейського антифашистського комітету поета і драматурга Переца Маркіша і репресованої як «член родини зрадника Батьківщини» філолога Зінаїди Йоффе, падчерка розстріляного за «український націоналізм» мовознавця і перекладача Бориса Ткаченка. Вона сама пережила заслання і поразку в правах, розділила трагічну долю безлічі своїх сучасників. 

Проте самі твори майстрині у дивний спосіб суперечать її біографії, ніби кидають їй виклик – і водночас є невіддільними від її долі. Світ кераміки Ольги Рапай-Маркіш – це чудове й унікальне переплетіння традицій і казки, міфології і побуту. Це яскравий світ, де поряд у злагоді живуть люди, тварини, птахи і фантастичні істоти. На виставці представлено твори із приватних зібрань. 

Виставка експонується до 17 грудня.

Організатори проекту: Національний музей Тараса Шевченка, Центр юдаїки НаУКМА, Галерея «КалитаАртКлуб».

Інформаційні партнери: Еспресо TV, Громадське радіо, журнал «Антиквар».

Партнери проекту: Видавництво «Дух і Літера», Національний художній музей України, Національний музей українського народного декоративного мистецтва.