Дружківській центральна бібліотека, партнер музею Шевченка, відзначила своє сторіччя

Дружківська центральна бібліотека, партнер музею Шевченка, відзначила своє сторіччя.

В листопаді 2017 року виповнюється 100 років з відкриття першої державної бібліотеки за кошти міської ради, про що свідчить офіційний лист Державного архіву Донецької області від 02.07.2007р. В листі зазначено: «В архивном фонде исполкома Дружковского совета рабочих, крестьянских и солдатских депутатов, в решениях исполкома от 10 ноября 1917 г. значится: «Библиотеку Совета открыть 15-го ноября с/г.».

«В решениях Общего Собрания Совета Рабочих, Крестьянских и Солдатских депутатов в Дружковке от 15 ноября 1917 г. значится: «…Выписать журналы и газеты для библиотеки, сделать переплёты в книгах, которые докуплены в библиотеку, купить один графин, два стакана, веник, ведро и другие принадлежности для уборки библиотеки, а так же нанять прислугу для уборки».

9 червня 2016 року в Дружківці відбулася надзвичайна  подія – дитяча бібліотека імені улюбленого письменника Всеволода Нестайка перетворилася в мультимедійний центр «Грайлик». Користуючись досвідом польських колег, бібліотекарі в співпраці з Благодійним фондом "Донбас: Відновлення!", Національним музеєм Тараса Шевченка та  Дружківською міською радою, створили сучасний  дитячій простір.

Світлана Клочко, представник Фонду, керівник проекту «Грайлик» :

"Відкриття сьогоднішнього центру - це черговий крок до будівництва майбутнього для наших дітей. Не будемо байдужими до того, чим вони займаються, допоможемо їм вирости справжніми громадянами України. Центр уже оснащений сучасною комп'ютерною технікою, його бібліотека поповнилася більш ніж тисячею книг. Попереду подальша робота, в якій нам допомагає Національний музей Тараса Шевченка та особисто його директор Дмитро Стус. З його допомогою до роботи центру вже залучені провідні українські фахівці в галузі освіти, науки і культури".