Презентація книжки поетичних перекладів Леоніда Череватенка

8 грудня о 17:00 у Національному музеї Тараса Шевченка відбулась презентація книжки поетичних перекладів лавреата Шевченківської премії Леоніда Череватенка.

«ВЛУЧНІСТЬ» – це найповніше зібрання його поетичних перекладів, опублікованих окремою книжкою здебільшого вперше, завдяки титанічній праці упорядниці книги Валерії Богуславської, духовному подвигу зберігачки архіву поета Людмили Забарило та безкорисливій фінансовій допомозі міського голови Бучі Анатолія Федорука.

Як зазначають упорядники, книга являє читачеві розмаїтість зацікавлень Л.В. Череватенка і глибоке знання ним світової – переважно європейської – поезії, непересічний тлумацький хист. Тут є все – від еротики до глибоких філософських роздумів; від гумору, іронії та сарказму – до високої трагедії. Не дивно, бо Леонід Череватенко виявив себе не лише як поет і перекладач, а також і як сценарист, кінознавець, критик. На лихо, за життя лише незначна  частка його поетичного та перекладацького доробку побачила світ у часописах і колективних збірках, а більшість не публікувалася ніде. Тому для загалу читачів творчий доробок Леоніда Васильовича залишається невідомим – надто мало його друкували, надто багато перепон стояло на його на шляху.

Як упорядник Леонід Череватенко практично відкрив для сучасного українського читача творчість Євгена Плужника й Олега Ольжича, Юрія Липи, Юрка Ґудзя і Дмитра Паламарчука. Завдяки його подвижницькій праці побачили світ два томи спогадів про Миколу Лукаша, перевидано його безсмертні переклади «Декамерона» та «Фауста».

Поза сумнівом, Видавничий дім Дмитра Бурага зробив непересічний внесок у перемогу слова над гарматами.

Ведучі – Іван Драч; Валерія Богуславська – упорядник книги.

До слова запрошені: І.Васюник, Д.Бураго, А.Мікульський, В.Скуратівський, Л.Фінберг, Д.Стус, В.Герасим’юк, Е.Бабчук, Л.Брюховецька, Д.Горбачов, В.Гресь, Д.Дроздовський, Н.Єржиківська, С.Йовенко, О.Жупанський, В.Кіпіані, О.Корж, .Мотрич, О.Муратов, О.Пономарів, Е.Соловей, Г.Стефанова, М.Сидоржевський, М.Слабошпицький, І.Ющукта інші.

Прозвучать пісні творчого гурту «Дієз» із Ірпінського краю.