"Зустріч на Козиному болоті" з Ігорем Гиричем

Літературно-меморіальний будинок-музей Тараса Шевченка

20 січня 13-00

Зустріч «У Шевченковій оселі на Козиному Болоті»

Презентація книги Ігоря Гирича «Український Київ»

Кожна зустріч із Ігорем Гиричем, київським істориком та журналістом, – неповторна. Нині маємо гарну нагоду – нещодавно вийшла його нова книга «Український Київ» (Видавничий дім «ПенМен»). Автор дає суто українське бачення міста, розповідає про постаті й події, які його творили, історичні місця Києва. Приділено увагу українцям, що захищали самобутність Києва від великодержавної культурної експансії.

Справді, маємо чимало досліджень Києва російського, єврейського, польського, німецького… І це прекрасно, але чомусь Київ український сором’язливо оминається (чи згадується між рядками).

Ігор Гирич вважає: «Ідейна, духовна, культурна боротьба за Київ триває сьогодні в усіх сферах життя з не меншим завзяттям, ніж сто років тому… Національна ідеологія сьогоднішнього дня, її вплив на розум мільйонів українців не в останню чергу залежатиме від засвоєння кожним індивідуумом сакрального і культурно-історичного значення Києва».

Видання неодмінно зацікавить усіх небайдужих.