Виставка виробів із соломи представлена у філії музею

Літературно-меморіальний будинок-музей Тараса Шевченка (провулок Тараса Шевченка, 8-а)

Панорамно-об'ємні композиції із соломки

Миколи Климовича та його учнів (м. Овруч)

Микола Климович, талановитий учитель, заслужений художник України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, засновник і незмінний директор Овруцької малої академії народних мистецтв та ремесел, розробив та впровадив власну техніку художньої обробки соломки. У авторській техніці аплікації із соломки створює об’ємно-панорамні композиції, багатофігурні картини на етнографічну, історичну та духовну тематику. Художник пояснює: «Особливість цих картин полягає в тому, що вони є об’ємними і мають до семи планів. Від великих основних елементів до маленьких деталей, котрі знаходяться на задньому плані».

На виставці представлено роботи у техніці художньо обробленої соломки, створені власноруч автором та вихованцями зразкового колективу Овруцької малої академії народних мистецтв та ремесел. Джерело натхнення для майстрів – історичне минуле України, боротьба за незалежність, поезія Тараса Шевченка, українська казка, народні звичаї та обряди, птахи і квіти… Художні композиції «Ой радуйся, земле…», «За волю і віру», «Світає, край неба палає», «Мені тринадцятий минало», «Святий Макарій Овруцький та Канівський. Чудотворець Переяславський», «Жар-птиця», «Солом’яний бичок», «Коза-дереза» по-новому розкривають багатство і можливості золотої соломки, дивують вишуканою майстерністю, розмаїттям традиційного народного мистецтва.

Унікальні роботи Миколи Климовича та його учнів неодноразово експонувалися на престижних всеукраїнських виставках, пропагували народне мистецтво в Греції, США, Італії, Іспанії, Лівії.

Виставка проводиться за сприяння Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна».

Виставка триватиме до 31 січня 2018 року