Виставка Василя Гелетка відкрилася у Літературно-меморіальному будинку-музеї Тараса Шевченка

Літературно-меморіальний будинок-музей Тараса Шевченка

(провулок Тараса Шевченка, 8-а)

Персональна виставка Василя Гелетка

«Стежками Тараса»

Відкриття 1 лютого 2018 р. о 13-00

Художник та різьбяр із м. Ватутiне Василь Гелетко народився в Латвії, згодом родина переїхала на Черкащину. Навчався в Ужгородському училищі прикладного мистецтва, у Московському університеті ім. Крупської.

Тривалий час митець працював над християнською тематикою, розписував храми Одеси та німецького міста Магдебург. Чимало робіт самобутнього художника присвячено козаччині, він є автором барельєфу гетьмана Мазепи у Білій Церкві.

Із 1990-х років Василь Гелетко звернувся до Шевченкіани: сторінки життя поета, його оточення, творчість. Майстер творчо інтерпретує мистецькі твори Шевченка, його автопортрети, зображення хати батьків. Джерелом творчої наснаги для автора є народна творчість, зокрема народна картина.

Виставки художника були в Одесі, Білій Церкві, Каневі, Черкасах, Києві.