Презентація книги Гната Хоткевича «Тарасик»

Літературно-меморіальний будинок-музей Тараса Шевченка (провулок Шевченка, 8а) та Львівське видавництво «Апріорі» 3 лютого о 14:00 презентували книгу Гната Хоткевича «Тарасик».

Ця книга - перша частина незакінченої тетралогії Гната Хоткевича «3 сім’ї геніїв» про Тараса Шевченка. Автор конкретизував: «Біографічний роман із життя Шевченка я задумав писати давно. За моїм планом робота має поділитися на 4 частини. Перша – дитячі роки – мала б назву «Тарасик»; друга - до 38 року – «Тарас»; третя – до арешту – «Тарас Григорович» і четверта – «Шевченко». Епопея стала вершиної творчості Хоткевича і його лебединою піснею – куля сталіністів обірвала життя письменника, його шевченкіану.

Роман «Тарасик» публікується за вцілілою в архіві частиною рукопису.

Колись академік О.Білецький писав Г.Хоткевичу: «Мрію...про те, що не в далекому майбутньому побачу надрукованою вашу чудову повість про дитячі роки Шевченка, яку читав я ... з великим задоволенням».

Під час зустрічі буде презентовано інші книжки видавництва "Апріорі" на шевченківську тематику, що вийшли раніше: М. Лисенко "Коріння Шевченкового роду", Т. Шевченко "Щоденник (1857-1858)", Т. Шевченко "Повісті", "Шевченко - дітям", а також "Нариси Дніпра" та "Нариси Дністра" О. Афанасьєва-Чужбинськогою.