Майдан. Лица свободы

18 лютого о 15.00 у  Національному музеї Тараса Шевченка у рамках заходів до Дня Героїв Небесної Сотні відкрилась виставка робіт відомого фотохудожника Ігоря Гайдая “Майдан. Обличчя свободи”. Роботи з експозиції вже неодноразово експонувалися за кордоном – у Лондоні, Нью-Йорку,  частину знімків долучили до постійної експозиції музею Берлінської стіни.

За словами автора, усі портрети є постановочними, втім, герої експозиції – реальні учасники Євромайдану 2013-2014 рр. Тільки віра у перемогу. Ігор Гайдай зізнається – на Майдан спочатку прийшов не як фотограф. Але потому відчув потребу зафіксувати світлі обличчя людей.

За словами Ігоря  Гайдая, вийшовши на Майдан за покликом серця, одразу відчув непересічність подій, які можуть змінити долю України та її майбутнє, тож почав фотографувати звичайних людей.  У їх очах, каже Ігор Гайдай, не було ні страху, ні докору, ні сумніву, лише натхненна віра у перемогу.

«Майдан зрушив з місця багато процесів у нашій країні, які давно не відбувалися. Там усі люди були братами, носіями свободи та європейських цінностей, таких як прозорий бізнес, нормальні стосунки між людьми та між людьми і владою, нормальне суспільство. Ці фото – для того, щоб ми про це не забули і по-філософськи переосмислили ці доленосні події. Усю серію робіт майданівців ми зробили разом з моєю коханою дружиною Ніною, яка пішла назавжди восени 2017 року. Тож, ця виставка – також присвячена її пам’яті», – каже Ігор Гайдай.

Про автора

У експозиції понад 30 робіт з великого циклу “Майдан. Обличчя свободи”.

Виставка доступна для огляду до 25 лютого.