Шевченковские дни в Литературно-мемориальном доме-музее Тараса Шевченко

07 березня

Відкриття виставки художника-емальєра Івана Юркова "Дорога до Тараса" (місто Хмельницький)

Іван Юрков — художник, який присвятив себе рідкісному виду мистецтва — гарячій емалі на металі. Десятки років він творить дивовижні роботи, які приваблюють своєю декоративністю, барвами та глибоким змістом.

Митець поєднав кілька талантів: дизайнера, скульптора, графіка, ювеліра. Займався художнім конструюванням виробів, створював об’ємно-просторові композиції у техніці художнього литва, гальвано- та металопластики, ювелірні вироби зі срібла. А з 1990-х звернувся до однієї із найскладніших технік, відомої з часів Київської Русі, – перегородчастої емалі. Створив у цій техніці понад 200 композицій, а однією із головних тем творчості митця стала Шевченкіана.

Відкриття відбудеться о 14:00.

9 березня

Свято з нагоди 204-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка

Зустрінемося із лауреатами Шевченківської премії – директором Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАНУ, академіком Миколою Жулинським та поетом і видавцем, директором видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га» Іваном Малковичем. А ще буде неповторне звучання старосвітської бандури Тараса Силенка, поезію Шевченка читатимуть актор Малого театру Максим Цедзинський та студенти Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого

Початок о 13:00.

10 березня

Арт-проект «Реквієм по Шевченку»

В День пам`яті Тараса Шевченка можна буде побачити унікальні експонати із фондів музею: посмертну маску Тараса Шевченка, малюнки М. Дмитрієва-Оренбурзького «Шевченко в труні» та Г. Честахівського «Могила Шевченка на Смоленському кладовищі». Упродовж дня відвідувачі слухатимуть розповіді про завершення земного кола Шевченка і його шлях у вічність.

10:00–17:30.