Дворянські родини і Тарас Шевченко

Національний музей Тараса Шевченка запрошує на виставку «Дворянські родини і Тарас Шевченко» (27.02- 25.05).

Виставка показує історію кількох родів, яких можна назвати українською елітою, впродовж ХVІІІ – початку ХХ століття. Об’єднавчим фактором для них є постать Тараса Шевченка – його рецепція та оцінка минулого цих родів, спілкування з сучасниками та участь нащадків у формуванні культу пошанування поета. Виставка також охоплює і період Гетьманату Павла Скоропадського в 1918 року.

Вас очікує хитросплетіння родинних зв’язків, масонські таємниці, пошук власної ідентичності української аристократії (малоросійських дворян) –Скоропадських, Лизогубів, Кочубеїв, Ґалаґанів, Капністів, Розумовських, Закревських, Лазаревських, Білозерських,.

На виставці експонуються оригінальні роботи Тараса Шевченка, а також роботи з колекцій «Національного художнього музею України» та «Київської національної картинної галереї».