День неспішного мистецтва

Національний музей Тараса Шевченка приєднався до акції 14 квітня з 12:00 до 13:00.

Slow Art Day/День неспішного мистецтва - міжнародна акція, що проходить в багатьох музеях світу з 2009 року. За статистикою, відвідувач оглядає твір мистецтва 8 секунд. Мета акції – зосередити більшу увагу на окремих експонатах і дати можливість краще їх відчути.

Ми пропонуємо звернути увагу на одну з найвідоміших картин Тараса Шевченка – "Катерину". Під час акції ви зможете, не поспішаючи, оглянути найбільшу картину художника, дізнатись про історичні реалії життя дівчат цього соціального стану.

Особливістю нашої акції є відсутність людини, яка б вела діалог. Натомість, ми залишимо для вас аудіозапис з розповіддю Шевченка про цю картину, інформацію про контекст мистецький та історичний і, головне – тишу – поле для роздумів і споглядання.