національний музей
тараса шевченка

укр рус eng

Фотовиставка Гійома Ербо "Зона, 2009 – 2011"

ФРАНЦУЗЬКА ВЕСНА В УКРАЇНІ ЗАПРОШУЄ

Відкриття фотовиставки Гійома Ербо
 «Зона, 2009 – 2011»
у присутності митця

 

17 квітня, 18.00
Національний музей Тараса Шевченка

 

«Я бачу перед собою засніжений міст, синювате вечірнє світло та сліди вовків. Вже два дні я знаходжусь у Чорнобильській зоні відчуження. Я не хотів сюди повертатися. Я провів тут забагато часу між 2009 та 2011 роками. Чотири місяці блукань на цій забороненій території, яка мене зачарувала з часів першої подорожі у 2001 році. Захоплення і відторгенння водночас.

Чорнобиль не виходить з моєї голови і змушує мене втрачати орієнтири, і мені важко його спекатися. До того ж, лишається міст і сліди вовків. Лишається чорна глибока вода річки Вуж. Я повинен їхати. Зайвий крок, шок, я відчуваю льодяну воду і розумію, що під снігом була яма. Я поранив ногу. Нічого серйозного, якби не страх. І підтверження того, що моя подорож повинна завершитись.

У 2001 році Чернобиль змусив мене перейти від чорно-білого фото до кольорового,  від руху до фронтальності. Загалом, я перейшов з репортажної до документальної зйомки, змушуючи себе переосмислити мій підхід як фотожурналіста. У 2009 році Чорнобиль мені дозволив подивитись на реальність, як на матерію, в яку я міг зануритись, використати моє художнє бачення і вийти за межі статичної фотографії.» Гійом Ербо


Гійом Ербо народився у 1970 році. Живе та працює у Парижі. Паралельно з роботою фотожурналіста він працює у напрямку документальної фотографії, яка приводить його у сповнені історією місця, де митець звертається до символів та пам’яті і відкриває невидимі драми: Чорнобиль, Освенцим, Нагасакі і військовий конфлікт в Україні. Його фотографі булиї представлені в галереї
Jeu de Paume, фундації la Maison rouge, на численних фестивалях. Отримав багато відзнак, зокрема, Word Press, Visa dor, Niepce 2011, і у 2016-му Премію Bayeux-Calvados для військових кореспондентів у категорії веб-журналістики за свій подорожній щоденник по Україні, створений для Arte Info. Нещодавно видавництво la Martinière випустило альбом «7/7, тіні живих».

 

Виставка триватиме з 18 квітня по 6 травня 2018 року


Акредитація на відкриття обов’язкова за електронною адресою:
v.tomenchuk@ifu.kiev.ua (Вікторія Томенчук, Французський інститут в Україні)
Також звертайтесь щодо додаткових фотоматеріалів та інтерв’ю з фотографом.