«Українська містерія» Олексія Потапенка

З 19 червня по 8 липня в Національному музеї Тараса Шевченка пройде виставка живопису Олексія Потапенка «Українська містерія».

Здатність подорожувати потоком, що тече між берегами магічного та реального – суть творчості Олексія Потапенка. Його Людина живе у багатовимірному всесвіті. Відлуння архетипів Долі, Чоловіка та Жінки, Миру, Гармонії присутнє  в кожному полотні митця. Знайомство з його роботами - це виняткова, майже казкова можливість побачити зорі вдень із глибокого колодязя.

"Живопис Олексія Потапенка такий тематично багатий і закорінений у минуле, немовби художник прожив у лоні свого рідного краю вже не одне століття. І водночас це вельми цікаве, цілком сучасне авангардне мистецтво, що при своїй зовнішній простоті вражає і полонить глибокими філософськими медитаціями, сміливими експериментами з просторовими формами та колористичними рішеннями, виразною конкретикою і неосяжним космосом народного життя...” – скульптор? Петро Куценко.

Споконвіків митці у своїй творчості намагалися донести глядачам цінність життя, особливість існування народу, людських відносин, почуттів і нетлінність історії. Вдавалося це далеко не всім, але ті, хто зумів – змінювали світогляд поціновувачів назавжди. Саме така риса притаманна творчості українського художника Олексія Потапенка.

«У кожного своє сприйняття, я тільки даю поштовх до роздумів. Я позначив – ось Земля, ось небо, ось дім і вся атрибутика, яка притаманна сім’ї, і все це в одному місці, - десь у Космосі. Немає сусідів, міст… Про що це каже? Це каже про те, що є найважливішим. Сім’я, дім, земля – це найважливіше для існування України», - зазначає художник.

Митець-філософ, митець-мрiйник, митець-мандрiвник. Вiн створює Всесвiт, у якому відчуваєш свою унікальність. Його історії притягують, захоплюють і поглинають повністю.  Олексій Потапенко пензлем творить «Українську містерію», торкається до чогось особистого та потаємного і пробуджує вічні переживання Світу, в якому ми існуємо, Світу, в якому панує Любов.

Біографічна інформація:

Народився Олексій Потапенко в 1939 році на Слобожанщині, але уже багато років живе і працює в Чернігові. Навчався у Московському заочному народному університеті мистецтв. Роботи художника зберігаються у фондах Чернігівського художнього музею, у приватних колекціях УКраїни та Світу. Член Спілки художників України, багаторазовий учасник Всеукраїнських художніх виставок.