національний музей
тараса шевченка

укр рус eng

Аджарсько-український обмін досвідом

У рамках робочого візиту до м. Батумі (Грузія) з 13 по 17 червня 2018 року в складі делегації працівників культури та журналістів,  заступник генерального директора з науково-просвітницької роботи Національного музею Тараса Шевченка - Марта Лопатій зустрілась з директором Департаменту Міністерства освіти, культури та спорту Автономної Республіки Аджарії Теа Тчантурішвілі. 

Під час зустрічі обговорювались перспективи співпраці Національного музею Тараса Шевченка з музейними закладами міста Батумі. 

Теа Тчантурішвілі розповіла про культурні цінності, які зберігаються в колекціях музейних установ Аджарії, про популяризацію художніх творів сучасних художників міста Батумі. 

Марта Лопатій представила Національний музей Тараса Шевченка, розповівши про його колекцію, значення постаті Тараса Шевченка для українського народу та світової спільноти, про експозицію музею, виставкові проекти та дитячі програми, які діють у музеї. 

В результаті зустрічі були досягнуті домовленості щодо співпраці Національного музею Тараса Шевченка з музейними установами Аджарії для популяризації культурної спадщини та музейних цінностей під час обміну виставковими проектами між Україною та Грузією. Також було обговорено перспективи приїзду представників музейних установ міста Батумі  до України з метою ознайомлення з колекцією Національного музею Тараса Шевченка та в подальшому підписання договору про співпрацю між музейними установами. 

Така співпраця сприятиме обміну досвідом між музейними працівниками щодо побудови сучасної експозиції, міжнародних виставкових проектів, збереження, реставрації та оцифрування музейних колекцій, сучасних методичних розробок, новітніх дитячих програм та нових методів роботи з відвідувачами. 

Це гарна нагода представити українського поета та художника Тараса Шевченка, доречі пам`ятник якому є в місті Батумі, грузинському суспільству, розкривши всі грані цього видатного українця.